Starostlivosť o čerstvé tetovanie

Aj ty máš čerstvú kérku a bojíš sa ísť pomaly von, lebo čo ak sa jej niečo stane? Prečítaj si týchto 5 rád, ktoré ti pomôžu k úspešnému zahojeniu.

FÓLIA NA TETOVANÍ


Fóliu si z tvojho tetovania daj dole cca po 24 až 30 hodinách. Ale pozor! Rob to pod tečúcou, studenou vodou a choď veľmi opatrne. Rýchle strhnutie, na aké sme zvyknutí a poznáme pri leukoplaste, by ti mohli hornú vrstvu tetovania porušiť.

UMÝVANIE TETOVANIA A SUŠENIE


Po odstránení fólie až po uzdravenie sa o svoje tetovanie staráš tak, že ho pravidelne, 3 až 4-krát do dňa umyješ pod tečúcou vodou antibakteriálnym mydlom, najlepšie od značky Dettol. Pri sušení sa vyhni uterákom s drsným povrchom a použi buď servítky, alebo papierové utierky. Tetovanie nepretieraj, ale iba servítku jemne prikladaj. Nechceš si predsa strhnúť chrastičky, ktoré sa ti pomaly vytvárajú a zaručujú zdravý priebeh zahojenia.

POUŽI KRÉM


Je potrebné myslieť na to, aby sa tetovanie nevysušilo, a tak nespôsobilo malé trhlinky na chraste. Preto je dôležité si svoju kérku natrieť aspoň 2-3krát za deň krémom. Ak máš doma indulonu, tak na ňu čo najrýchlejšie zabudni a choď si kúpiť jeden z týchto krémov: easy tatto, bepanten, cicalfate, alebo pegasus tatto creme. Tieto krémy obsahujú potrebné látky k správnemu hydratovaniu tvojho čerstvého tetovania. celková regenerácia kože po tetovaní je jeden mesiac pri normálnej pokožke, u diabetikov a ľudí, čo majú horšiu regeneráciu, sa môže doba líšiť.

VITAMÍN E


Vyššie spomenutý postup dodržiavaj určite aspoň 15 dní, potom si kúp krém, ktorý obsahuje Vitamín E. Tento vitamín pomáha chrániť jemnú pokožku pred poškodením vďaka jeho antioxidačným vlastnostiam. Mysli na to a tetovanie si natieraj ďalších 15 dní.

CHRÁŇ SA


Ako si si mohol všimnúť, prvých 15 dní je najpodstatnejších v tomto uzdravovacom procese. Preto je potrebné, aby si sa počas dvoch týždňov vyhýbal chlórovej vode, fitku, soláriu, ale aj bežnému opaľovaniu na slnku. Tetovanie potrebuje byť v kľude bez zbytočného stresu a vyťaženia čerstvej vrstvy pokožky. Ak prešlo 15 dní a ty máš chuť skočiť k moru a chytiť bronz, určite si tetovanie natri opaľovacím krémom s faktorom 50.

Celková regenerácia pokožky po tetovaní je zhruba jeden mesiac. Avšak treba brať ohľad na to, že každý jeden z nás je iný a úplne inak reaguje na tetovanie. U diabetikov a u ľudí, ktorí majú problém s regeneráciou, sa doba uzdravenia môže líšiť.

Ak máš so svojím tetovaním nejaký problém a nechtiac si zanedbal starostlivosť, určite sa obráť na svojho všeobecného lekára. Pamätaj, že pre telo je tetovanie ako menší chirurgický zákrok. Preto poriadne dopĺňaj tekutiny, jedz zdravo a hlavne chilluj.

Starostlivosť o čerstvé tetovanie

Aj ty máš čerstvú kérku a bojíš sa ísť pomaly von, lebo čo ak sa jej niečo stane? Prečítaj si tieto 5 rád, ktoré ti pomôžu k úspešnému zahojeniu.

FÓLIA NA TETOVANÍ


Fóliu si z tvojho tetovania daj dole cca po 24 až 30 hodinách. Ale pozor! Rob to pod tečúcou, studenou vodou a choď veľmi opatrne. Rýchle strhnutie, na aké sme zvyknutí poznáme pri leukoplaste, by ti mohli hornú vrstvu tetovania porušiť.

 

UMÝVANIE TETOVANIA A SUŠENIE

 


Po odstránení fólie až po uzdravenie sa o svoje tetovanie staráš tak, že ho pravidelne, 3 až 4-krát do dňa umyješ pod tečúcou vodou antibakteriálnym mydlom, najlepšie od značky Dettol. Pri sušení sa vyhni uterákom s drsným povrchom a použi buď servítky alebo papierové utierky. Tetovanie nepretieraj ale iba servítku jemne prikladaj. Nechceš si predsa strhnúť chrastičky, ktoré sa ti pomaly vytvárajú a zaručujú zdravý priebeh zahojenia.

POUŽI KRÉM


Je potrebné myslieť na to, aby sa tetovanie nevysušilo a tak nespôsobilo malé trhlinky na chraste. Preto je dôležité si svoju kérku natrieť aspoň 2-3krát za deň krémom. Ak máš doma indulonu, tak na ňu čo najrýchlejšie zabudni a choď si kúpiť jeden z týchto krémov: easy tatto, bepanten, cicalfate alebo pegasus tatto creme. Tieto krémy obsahujú potrebné látky k správnemu hydratovaniu tvojho čerstvého tetovania. celková regenerácia kože po tetovaní je jeden mesiac pri normálnej pokožke, u diabetikov a ľudí, čo majú horšiu regeneráciu, sa môže doba líšiť.

VITAMÍN E


Vyššie spomenutý postup dodržiavaj určite aspoň 15 dní, potom si kúp krém, ktorý obsahuje Vitamín E. Tento vitamín pomáha chrániť jemnú pokožku pred poškodením vďaka jeho antioxidačným vlastnostiam. Mysli na to a tetovanie si natieraj ďalších 15 dní.

CHRÁŇ SA


Ako si si mohol všimnúť, prvých 15 dní je najpodstatnejších v tomto uzdravovacom procese. Preto je potrebné aby si sa počas dvoch týždňov vyhýbal chlórovej vode, fitku, soláriu ale aj bežnému opaľovaniu na slnku. Tetovanie potrebuje byť v kľude bez zbytočného stresu a vyťaženie čerstvej vrstvy pokožky. Ak prešlo 15 dní a ty máš chuť skočiť pri more a chytiť bronz, určite si tetovanie natri opaľovacím krémom s faktorom 50.

Celková regenerácia pokožky po tetovaní je zhruba jeden mesiac. Avšak treba brať ohľad na tom že každý jeden z nás je iný a úplne inak reaguje na tetovanie. U diabetikov a u ľudí, ktorí majú problém s regeneráciou sa doba uzdravenia môže líšiť.

Ak máš so svojím tetovaním nejaký problém a nechtiac si zanedbal starostlivosť, určite sa obráť na svojho všeobecného lekára. Pamätaj, že pre telo je tetovanie ako menší chirurgický zákrok. Preto poriadne doplňuj tekutiny, jedz zdravo a hlavne chilluj.