8 najpoužívanejších typov tetovania

Tetovanie. Chlieb náš každodenný. Pracujeme s rôznymi štýlmi každý deň a pre nás je prirodzené pomenúvať ich odbornejším spôsobom. Tak je to predsa v každej práci, no nie?

Uvedomili sme si, že pre vás, našich zákazníkov, to normálne a ľahko pochopiteľné nie je a preto sme spísali základné štýly tetovaní, aby ste sa v nich mohli lepšie vyznať a pochopiť reč nášho kmeňa.

  1. Realistika – ako je naznačené v názve ide o reálny obraz, ktorý zobrazuje skutočnú tvár, vzhľad zvieraťa a podobne. Realistické tetovanie sa snaží vyzerať ako fotografia.

  2. Black and grey – Tento štýl pracuje zásadne iba s troma farbami a to čiernou, šedou a bielou. Hovorí sa, že tento typ pochádza z väzenia, kde väzni mali prístup len ku atramentu alebo k popolu od cigariet.

  3. Colour – všeobecne pomenovaný štýl farebných tetovaní, v ktorých prevládajú kombinácie viacerých farieb. Čierna farba slúži len ako prostriedok na zvýraznenie linky alebo rôznych, jednotlivých aspektov tetovania.

  4. Trashpolka – relatívne nový štýl tetovania, ktorý sa zameriava na výrazný kontrast medzi čiernou a červenou. V tomto štýle však ide nie len o kontrastné vyobrazenie farieb ale zameriava sa aj na protikladné emócie, prvky a podobne.

  5. Dotwork – Bodový alebo bodkovaný tieňovací štýl je jedným z najmodernejších štýlov súčasnosti. Môžete ho rozoznať tak, že namiesto tieňovania bez viditeľných ťahov, tieňuje obrazy pomocou bodiek, ktoré sú bežne rozpoznateľné.

  6. One-line – ide o tetovanie, ktoré je kreslené iba jednou linkovacou ihlou. Daný obraz tak nie je „rozbitý“ ale je na pohľad jemný. V tomto štýle sa používa zásadne iba jedna veľkosť ihly a to presne kvôli efektu jedného ťahu.

  7. Oldschool – tento štýl, tiež nazývaný ako americký alebo západný tradičný štýl, pracuje s výraznými čiernymi obrysmi . Používa sa obmedzená paleta farieb, ktorá je ovplyvnená námorníckym motívom. Bežnými prvkami tohto štýlu sú srdcia, kotvy, meče, hady, člny a podobne.

  8. Newschool – rovnako, ako oldschool aj nová škola používa hrubé čierne obrysy, ale na rozdiel od predchádzajúceho štýlu , sú obrazy presnejšie a viac experimentujú s farebnou škálou.

Rôzne štýly tetovania slúžia na vyjadrenie rôznych aspektov spoločnosti. Tieto základné typy však nepokrývajú škálu všetkých možných variácií. Existuje veľa rôznych odrôd, z ktorých si môžete vybrať a spolu s naším tatérom zaexperimentovať a vytvoriť dielo presne podľa vašich predstáv.

8 najpoužívanejších typov tetovania

Tetovanie. Chlieb náš každodenný. Pracujeme s rôznymi štýlmi každý deň a pre nás je prirodzené pomenúvať ich odbornejším spôsobom. Tak je to predsa v každej práci, no nie?

Uvedomili sme si, že pre vás, našich klientov, to normálne a ľahko pochopiteľné nie je, a preto sme spísali základné štýly tetovaní, aby ste sa v nich mohli lepšie vyznať a pochopiť reč nášho kmeňa.

Realistika – ako je naznačené v názve ide o reálny obraz, ktorý zobrazuje skutočnú tvár, vzhľad zvieraťa a podobne. Realistické tetovanie sa snaží vyzerať ako fotografia.

Black and grey – Tento štýl pracuje zásadne iba s troma farbami a to čiernou, šedou a bielou. Hovorí sa, že tento typ pochádza z väzenia, kde väzni mali prístup len k atramentu alebo k popolu od cigariet.

Colour – všeobecne pomenovaný štýl farebných tetovaní, v ktorých prevládajú kombinácie viacerých farieb. Čierna farba slúži len ako prostriedok na zvýraznenie linky alebo rôznych jednotlivých aspektov tetovania.

Oldschool – tento štýl, tiež nazývaný ako americký alebo západný tradičný štýl, pracuje s výraznými čiernymi obrysmi . Používa sa obmedzená paleta farieb, ktorá je ovplyvnená námorníckym motívom. Bežnými prvkami tohto štýlu sú srdcia, kotvy, meče, hady, člny a podobne.

Newschool – rovnako, ako oldschool aj nová škola používa hrubé čierne obrysy, ale na rozdiel od predchádzajúceho štýlu  sú obrazy presnejšie a viac experimentujú s farebnou škálou.

 

Trashpolka – relatívne nový štýl tetovania, ktorý sa zameriava na výrazný kontrast medzi čiernou a červenou. V tomto štýle však ide nielen o kontrastné vyobrazenie farieb, ale zameriava sa aj na protikladné emócie, prvky a podobne.

 

Dotwork – Bodový alebo bodkovaný tieňovací štýl je jedným z najmodernejších štýlov súčasnosti. Môžete ho rozoznať tak, že namiesto tieňovania bez viditeľných ťahov tieňuje obrazy pomocou bodiek, ktoré sú bežne rozpoznateľné.

One-line – ide o tetovanie, ktoré je kreslené iba jednou linkovacou ihlou. Daný obraz tak nie je „rozbitý“, ale je na pohľad jemný. V tomto štýle sa používa zásadne iba jedna veľkosť ihly a to presne kvôli efektu jedného ťahu.

 

Jednotlivé štýly tetovania slúžia na vyjadrenie rôznych aspektov spoločnosti. Tieto základné typy však nepokrývajú škálu všetkých možných variácií. Existuje veľa rôznych odrôd, z ktorých si môžete vybrať a spolu s naším tatérom zaexperimentovať a vytvoriť dielo presne podľa vašich predstáv.